Rezultate Cupa Liceelor – Focus TV - ediția a 6-a

10.06.2015 08:00

GRUPA A

HENRI COANDĂ – HASDEU 7-2 (2-1)

Henri Coandă-Hasdeu a fost meciul inaugural al ediţiei a 6-a a Cupei Liceelor – Focus TV. Una dintre favoritele la atacarea supremaţiei LPS-lui, trupa lui Cristi Lupu a avut ceva emoţii doar în prima repriză, cînd portarul Hasdeului şi totodată al Juniorilor B de la Gloria, Cosmin Andrieş s-a opus aproape de unul singur şarjelor adverse. După pauză, odată cu schimbarea lui Andrieş, Henri Coandă a făcut legea, iar scorul ne scuteşte de orice comentariu: 7-2.

HENRI COANDĂ – FILIPESCU 9-1 (3-0)

Spectacolul a fost prezent încă de la primul meci al zilei, ultimul în Grupa A, în care a doua favorită la bursa pariurilor, Henri Coandă nu i-a lăsat adversarei, Filipescu, nici o şansă. O victorie categorică, 9-1, în urma căreia trupa lui Cristi Lupu încheie grupa pe primul loc, urmată de Hasdeu, care reuşeşte în premieră să depăşească faza grupelor.