19.12.2017 11:13

Felicitări elevilor Gogan Nicolae Gabriel – Clasa a XI-a B și Samoilă Ionuț Marian – clasa a XI-a E, doi dintre cei mai buni meseriași din Tabăra Meseriașilor din Țara lui Andrei, premiați cu o bursă de studiu oferită timp de un an școlar de OMV Petrom.
Tabăra Meseriașilor din Țara lui Andrei face parte din programul România Meseriașă și este un proiect bazat pe ateliere de dezvoltare profesională și personală pentru elevii și profesorii din clasele IX-XI din licee tehnologice și școli profesionale.
Tabăra cuprinde o serie de activități practice gândite să îi ajute pe elevi să fie mai bine pregătiți pentru piața muncii după încheierea studiilor.